Domy z bali drewnianych

By 8 marca 2014Bez kategorii

Dom z drewna zazwyczaj kojarzy się wielu osobom z małą, niezbyt przestronną chatką. Jest to oczywiście stereotyp, który nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii w budownictwie drewno daje bardzo dużo możliwości konstrukcyjnych.
Bardzo dużą zaletą drewna jest jego ogromna dekoracyjność. Jest to materiał, który pozwala na stworzenie wielu ozdobnych detali, takich jak rzeźbione belki, wykusze, ganki oraz lukarny. Również osoby, które lubią bardziej nowoczesne i minimalistyczne projekty powinny zainteresować się drewnem, ponieważ w połączeniu z takimi materiałami jak kamień, metal, czy szkło, może stworzyć wyjątkowo eleganckie kompozycje. Domy drewniane mogą więc powstawać w bardzo różnych stylach architektonicznych. Oczywiście drewno jest klasycznym materiałem, który nigdy nie wyjdzie z mody, dlatego domy z drewna są uniwersalnym i ponadczasowym rozwiązaniem. Odpowiednie przygotowanie materiału budowlanego przedłuży ich życie i sprawi, że będą służyły przez wiele pokoleń. Warto również pamiętać, że budowa domów drewnianych jest szybka oraz prosta. Dużą część elementów można przygotować poza placem budowy. Jednocześnie jest to sucha technologia, dlatego konstrukcję można wznosić praktycznie niezależnie od warunków pogodowych. Z wyjątkiem wykonania fundamentów, takie domy można stawiać o każdej porze roku, co ma duże znaczenie i może przyczynić się w bardzo dużym stopniu do zmniejszenia kosztów całej inwestycji.
Wszystko to sprawia, ze domy z drewna są rozwiązaniem wartym rozważenia. Projekty domów tego typu prezentują bardzo dużą różnorodność stylów i rozwiązań konstrukcyjnych. Są to zarówno małe domki letniskowe, jak i duże, eleganckie i nowoczesne rezydencje. Wybór konkretnego rozwiązania będzie oczywiście zależał w bardzo dużym stopniu od naszych możliwości finansowych.