Mieszkanie versus dom jednorodzinny?

By 6 marca 2014Bez kategorii

Kupno mieszkania czy wybudowanie domu, załóżmy - jednorodzinnego? Nie wiesz, która opcja jest korzystniejsza? Oto kilka argumentów, które być może przekonają Cię do tego, że budowa domu jednorodzinnego jest o wiele bardziej opłacalna niż kupowanie mieszkania w bloku.
Niewątpliwą zaletą domu jednorodzinnego jest jego funkcjonalność. To właśnie ta cecha jest szczególnie brana pod uwagę podczas tworzenia projektu. Jeżeli chodzi o wybór wielkości domu czy dostosowanie pomieszczeń wewnątrz - właściwie nie występują tutaj żadne ograniczenia, tworzone projekty mają być w jak największym stopniu funkcjonalne dla danej rodziny. Kolejną zaletą domów jest przestrzeń użytkowa. Jest ona zdecydowanie większa od tej, którą można mieć do dyspozycji wybierając mieszkanie w bloku. Warto też przyglądnąć się kwestiom finansowym: zakup średniej wielkości mieszkania w centrum miasta może okazać się tylko niewiele tańszy w porównaniu do kosztów wybudowania domu od podstaw. Jest to tym bardziej opłacalne, jeżeli działka, na której można wybudować dom już znajduje się w posiadaniu klienta. Dom jednorodzinny budowany jest zazwyczaj na ogrodzonej działce, na której można stworzyć ogród. Kawałek zielonej przestrzeni, nawet niewielki, pozwoli na stworzenie idealnego miejsca do odpoczynku lub pracy. Kolejna rzecz, która jest związana z wybudowaniem domu to prywatność. Nie musimy codziennie być budzeni przez sąsiadów, którzy trzaskają drzwiami, nie słyszymy rozmów, które odbywają się na klatce schodowej. Jeżeli nie przepadamy za osobami mieszkającymi w domu obok wystarczy wybrać odpowiednio zabudowane ogrodzenie.
To tylko niektóre z argumentów, które świadczą o przewadze domów jednorodzinnych nad mieszkaniem w bloku. Oczywiście Twoja ostateczna decyzja powinna zależeć od wielu czynników: przede wszystkim weź pod uwagę osobiste preferencje, lokalizację, itd.