Projekty domów parterowych

By 27 stycznia 2014Bez kategorii

Domy parterowe mają coraz więcej fanów. Nie powinno to nikogo dziwić, zwłaszcza wtedy, gdy weźmiemy pod uwagę to, że domy parterowe to idealne połączenie funkcjonalności i estetyki. Dodatkowym atutem jest to, że nie trzeba wiele, by w każdym otoczeniu wyglądały naprawdę imponująco.
Wizualizacje projektów domów parterowych wyglądają zazwyczaj na tyle interesująco, że znaczna część klientów decyduje się na budowę takiego właśnie domu. Dzięki wizualizacji od razu można wyobrazić sobie powierzchnię użytkową wewnątrz budynku parterowego, jest ona zazwyczaj duża. Projekty tego typu nie uwzględniają budowania schodów wewnątrz budynku, co pozwala zaoszczędzić naprawdę sporą ilość miejsca. Ze względu na jedną kondygnację, w domach tego typu niemożliwe jest zaadaptowanie strychu na użytek właścicieli. Problem ten można jednak rozwiązać np. poprzez wygospodarowanie w domu specjalnego miejsca na składowanie rzeczy, lub poprzez np. zwiększenie powierzchni garażowej. Budynki parterowe wyróżniają się dachem o dużej powierzchni, dzięki temu można jednak rozważyć pomysł umieszczenia tam okna. Kolejną cechą charakterystyczną dla tego typu budownictwa może być brak wyraźnych granic pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. W domach takich bardzo często można spotkać otwartą lub półotwartą kuchnię lub salon. Możliwe jest jednak zaakcentowanie bardziej wyraźnych granic poprzez zastosowanie sufitów podwieszanych lub wyraźne zaznaczenie różnic w poziomach poszczególnych pomieszczeń.
Projekty domów parterowych to projekty, które kładą szczególny nacisk na funkcjonalność i odpowiednie rozmieszczenie pomieszczeń wewnątrz budynku.
Domy parterowe to dobre rozwiązanie dla osób, którym nie przeszkadzają otwarte pomieszczenia. Sprawdzą się również wtedy, gdy ich mieszkańcami będą osoby starsze lub niepełnosprawne, mające problemy z poruszaniem się.