Najważniejsze cechy domów energooszczędnych

Najważniejsze cechy domów energooszczędnych

Maj 3, 2014

Nie da się ukryć, że koszty ogrzewania budynków rosną. W związku z tym coraz więcej osób szuka rozwiązań, które pozwolą na ich zmniejszenie. Z pewnością jest to jedna z przyczyn, które sprawiają, że coraz większym zainteresowaniem prywatnych inwestorów cieszą się tak zwane domy energooszczędne.
Jeśli interesuje nas zastosowanie tego typu rozwiązania, warto jest zapoznać się z podstawowymi cechami, które powinien posiadać budynek energooszczędny. Dzięki temu wybierzemy najlepszy projekt domu, który pozwoli nam na skuteczne oszczędzanie dużej ilości energii. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na bryłę budynku. Czym większa powierzchnia ścian zewnętrznych, tym większe będą straty ciepła. Niekorzystna jest również duża ilość przeszklonych powierzchni. Balkony i tarasy powinny być zabudowane, a przy wejściach muszą znajdować się wiatrołapy, które będą zapobiegać przedostawaniu się zimnego powietrza prosto do budynku. Duże znaczenie ma również rodzaj zastosowanej wentylacji. Zdecydowanie najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest mechaniczna wentylacja z mechanizmem odzysku ciepła. Jest to rozwiązanie, w które z całą pewnością warto zainwestować. Oczywiście bardzo ważne jest także dodatkowe ocieplenie budynku. To bardzo istotny aspekt domów energooszczędnych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów izolacyjnych wysokiej jakości można w prosty i niedrogi sposób poprawić izolację cieplną budynku.
Jak widać istnieje bardzo wiele rozwiązań, które sprawią, że budowany przez nas dom będzie dużo tańszy w utrzymaniu, a my każdego roku będziemy mogli zaoszczędzić sporą sumę na zakupie opału. Warto pamiętać, że dom będzie służył nam przez bardzo wiele lat. W tym czasie ceny pali mogą zmieniać się w bardzo dużym stopniu, także na naszą niekorzyść. Dlatego już dzisiaj warto pamiętać o tym, żeby zabezpieczyć się jak najlepiej na wypadek takiej sytuacji.

Budowa domu jednorodzinnego

Budowa domu jednorodzinnego

Maj 3, 2014

Budowa domu jednorodzinnego to bardzo poważne wyzwanie dla każdego prywatnego inwestora, który musi zainwestować w cały proces nie tylko duże pieniądze, ale również czas i energię. Budowa wymaga także załatwienia bardzo wielu skomplikowanych formalności oraz posiadania przynajmniej kilku podstawowych informacji z zakresu budownictwa.
Jednym z najważniejszych aspektów dotyczących budowy jest oczywiście wybór najlepszego projektu domu. Projekty typowe dostępne na rynku są bardzo różnorodne, wykorzystują wiele rozwiązań oraz stylów architektonicznych. Domy jednorodzinne, które znajdziemy w katalogach to zarówno małe, bardzo oszczędne domki o niedużym metrażu, jak i duże, często wyjątkowo luksusowe rezydencje, przeznaczone dla inwestorów z bardzo dużym kapitałem. Oczywiście zaletą domów jednorodzinnych, które budowane są na podstawie gotowych projektów, jest fakt, że są to sprawdzone rozwiązania, wypróbowane już w praktyce przez inne osoby. Nie są one być może bardzo oryginalne, jednak pozwalają na sporą oszczędność czasu oraz pieniędzy. Rozwiązaniem dla osób, które poszukują oszczędności mogą być jednorodzinne domy parterowe, które są tanie zarówno w budowie, jak i w późniejszej eksploatacji, ze względu na nieduży metraż. Taki dom ze zwartą bryłą i niedużą powierzchnią to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie.
Kolejne etapy budowy również wiążą się z wieloma problemami. Niestety biurokracja panująca w naszym kraju nie ułatwia życia prywatnym inwestorom. Warto jednak pamiętać, że budowa to proces, w którym bardzo wiele zadań powierzamy ekspertom, dlatego warto korzystać z ich pomocy na każdym kroku, także w trakcie załatwiania różnych pozwoleń oraz innych dokumentów. Dzięki temu cała inwestycja zostanie zrealizowana szybciej, zaoszczędzimy sobie wielu problemów i opóźnień, a co za tym idzie również zmniejszymy nasze wydatki.

Dom nowoczesny i jego cechy

Dom nowoczesny i jego cechy

Maj 2, 2014

Nowoczesne budownictwo to określenie, które można usłyszeć coraz częściej. Jednak nie zawsze potrafimy dokładnie określić, czym ono się charakteryzuje. Gdy chodzi o domy nowoczesne, zazwyczaj stwierdzamy że są to te, które wyróżniają się przede wszystkim ich wyglądem, odbiegającym od wielu innych domów dokoła. Z pewnością jest to część prawdy, jednak nie do końca. Dom nowoczesny to nie tylko taki, który ma inny kształt, zazwyczaj jednak bardzo wiele tkwi w jego środku, chodzi o instalacje które są w nim wykonane czy wiele innych rozwiązań. Zazwyczaj są to niezwykle nowoczesne rozwiązania i pomysły, często energooszczędne. W wielu przypadkach to właśnie one są powodem dla którego domy mają tak odmienny wygląd, często bowiem montuje się na nich na przykład ogrzewanie solarne czy podobne instalacje, co wymusza ich zaprojektowanie w określony sposób aby można było potem taki montaż przeprowadzić. Często z powodu właśnie takich rozwiązań nowoczesne domy są nico droższe w budowie, jednak zdaniem osób które się na nie zadecydowały, jest to bardzo opłacalna inwestycja. Zazwyczaj właśnie ze względu na najnowsze instalacje w nich zamontowane czy najnowsze materiały użyte do ich postawienia koszty mieszkania w takim domu są o wiele niższe już od samego początku. Poza tym coraz częściej można taki dom postawić znacznie szybciej, niż tradycyjną metodą. Nowe materiały budowlane nie wymagają aż tak wielu zabiegów, są zazwyczaj o wiele lepsze jak chodzi o zachowanie ciepła wewnątrz budynku, dlatego nie ma konieczności wykonywania tak wielu warstw ocieplenia. Projekty domów nowoczesnych zazwyczaj są dokładnie opisane, jak chodzi właśnie o to, z czego dom ma być wykonany. Na rynku obecnie zajmuje się tym coraz więcej biur projektowych jednak bardzo wiele osób chcąc mieć projekt takiego domu uważa, że powinni do tego celu zatrudnić fachowców wysokiej klasy, którzy już wykonali ich dość sporo.

feelwarsaw.eu