Budowa domu

Na pewno każdy z nas zwraca uwagę na to, w jakim otoczeniu się znajduje. To dlatego staramy się dbać o wygląd swoich mieszkań i domów. Jeśli jednak nie odpowiada nam okolica, w jakiej obecnie zamieszkujemy, spokojnie możemy się przeprowadzić. Dzięki temu zyskamy dla siebie zupełnie nowe miejsce, w którym rozpoczniemy dalsze życie. Przy tym warto postawić na budowę nowego domu. To wcale nie musi być trudne zadanie.

dom luksusowy

Jeśli więc chcemy wybudować dla siebie nowy dom, to oczywiste, że najpierw powinniśmy zwrócić uwagę na projekty domów. Jest ich dość sporo. Możemy je znaleźć m.in. na różnych stronach internetowych o architekturze. Jeśli jednak takie portale nie zaproponują nam nic interesującego, udajmy się do biura architektonicznego. Każdy, profesjonalny architekt stworzy dla nas całkowicie od nowa doskonały projekt domu. Powinniśmy go również przeanalizować z pozostałymi członkami naszej rodziny, z którymi zamieszkamy w danym budynku. Im również musi podobać się nasz dom. A jeśli już wybierzemy odpowiedni projekt, będziemy mogli zająć się szukaniem działki. Postawmy przy tym na działkę w atrakcyjnej okolicy. Wbrew pozorom jeśli dobrze poszukamy, nie będziemy musieli za nią zbyt dużo płacić. A później wystarczy już tylko, że zatrudnijmy profesjonalną ekipę budowlaną. To ona stworzy dla nas zupełnie nowy dom od podstaw.

dom nowoczesny
Własny dom jest marzeniem już naprawdę wielu osób. Jeśli więc sami mamy takie pragnienie, powinniśmy je po prostu zrealizować. Wybierzmy dla siebie idealny projekt domu, a następnie zacznijmy go budować. Na pewno w krótkim czasie stworzymy doskonały i piękny budynek.

Najważniejsze cechy domów energooszczędnych

Najważniejsze cechy domów energooszczędnych

Maj 3, 2014

Nie da się ukryć, że koszty ogrzewania budynków rosną. W związku z tym coraz więcej osób szuka rozwiązań, które pozwolą na ich zmniejszenie. Z pewnością jest to jedna z przyczyn, które sprawiają, że coraz większym zainteresowaniem prywatnych inwestorów cieszą się tak zwane domy energooszczędne.
Jeśli interesuje nas zastosowanie tego typu rozwiązania, warto jest zapoznać się z podstawowymi cechami, które powinien posiadać budynek energooszczędny. Dzięki temu wybierzemy najlepszy projekt domu, który pozwoli nam na skuteczne oszczędzanie dużej ilości energii. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na bryłę budynku. Czym większa powierzchnia ścian zewnętrznych, tym większe będą straty ciepła. Niekorzystna jest również duża ilość przeszklonych powierzchni. Balkony i tarasy powinny być zabudowane, a przy wejściach muszą znajdować się wiatrołapy, które będą zapobiegać przedostawaniu się zimnego powietrza prosto do budynku. Duże znaczenie ma również rodzaj zastosowanej wentylacji. Zdecydowanie najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest mechaniczna wentylacja z mechanizmem odzysku ciepła. Jest to rozwiązanie, w które z całą pewnością warto zainwestować. Oczywiście bardzo ważne jest także dodatkowe ocieplenie budynku. To bardzo istotny aspekt domów energooszczędnych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów izolacyjnych wysokiej jakości można w prosty i niedrogi sposób poprawić izolację cieplną budynku.
Jak widać istnieje bardzo wiele rozwiązań, które sprawią, że budowany przez nas dom będzie dużo tańszy w utrzymaniu, a my każdego roku będziemy mogli zaoszczędzić sporą sumę na zakupie opału. Warto pamiętać, że dom będzie służył nam przez bardzo wiele lat. W tym czasie ceny pali mogą zmieniać się w bardzo dużym stopniu, także na naszą niekorzyść. Dlatego już dzisiaj warto pamiętać o tym, żeby zabezpieczyć się jak najlepiej na wypadek takiej sytuacji.

Budowa domu jednorodzinnego

Budowa domu jednorodzinnego

Maj 3, 2014

Budowa domu jednorodzinnego to bardzo poważne wyzwanie dla każdego prywatnego inwestora, który musi zainwestować w cały proces nie tylko duże pieniądze, ale również czas i energię. Budowa wymaga także załatwienia bardzo wielu skomplikowanych formalności oraz posiadania przynajmniej kilku podstawowych informacji z zakresu budownictwa.
Jednym z najważniejszych aspektów dotyczących budowy jest oczywiście wybór najlepszego projektu domu. Projekty typowe dostępne na rynku są bardzo różnorodne, wykorzystują wiele rozwiązań oraz stylów architektonicznych. Domy jednorodzinne, które znajdziemy w katalogach to zarówno małe, bardzo oszczędne domki o niedużym metrażu, jak i duże, często wyjątkowo luksusowe rezydencje, przeznaczone dla inwestorów z bardzo dużym kapitałem. Oczywiście zaletą domów jednorodzinnych, które budowane są na podstawie gotowych projektów, jest fakt, że są to sprawdzone rozwiązania, wypróbowane już w praktyce przez inne osoby. Nie są one być może bardzo oryginalne, jednak pozwalają na sporą oszczędność czasu oraz pieniędzy. Rozwiązaniem dla osób, które poszukują oszczędności mogą być jednorodzinne domy parterowe, które są tanie zarówno w budowie, jak i w późniejszej eksploatacji, ze względu na nieduży metraż. Taki dom ze zwartą bryłą i niedużą powierzchnią to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie.
Kolejne etapy budowy również wiążą się z wieloma problemami. Niestety biurokracja panująca w naszym kraju nie ułatwia życia prywatnym inwestorom. Warto jednak pamiętać, że budowa to proces, w którym bardzo wiele zadań powierzamy ekspertom, dlatego warto korzystać z ich pomocy na każdym kroku, także w trakcie załatwiania różnych pozwoleń oraz innych dokumentów. Dzięki temu cała inwestycja zostanie zrealizowana szybciej, zaoszczędzimy sobie wielu problemów i opóźnień, a co za tym idzie również zmniejszymy nasze wydatki.

Dom nowoczesny i jego cechy

Dom nowoczesny i jego cechy

Maj 2, 2014

Nowoczesne budownictwo to określenie, które można usłyszeć coraz częściej. Jednak nie zawsze potrafimy dokładnie określić, czym ono się charakteryzuje. Gdy chodzi o domy nowoczesne, zazwyczaj stwierdzamy że są to te, które wyróżniają się przede wszystkim ich wyglądem, odbiegającym od wielu innych domów dokoła. Z pewnością jest to część prawdy, jednak nie do końca. Dom nowoczesny to nie tylko taki, który ma inny kształt, zazwyczaj jednak bardzo wiele tkwi w jego środku, chodzi o instalacje które są w nim wykonane czy wiele innych rozwiązań. Zazwyczaj są to niezwykle nowoczesne rozwiązania i pomysły, często energooszczędne. W wielu przypadkach to właśnie one są powodem dla którego domy mają tak odmienny wygląd, często bowiem montuje się na nich na przykład ogrzewanie solarne czy podobne instalacje, co wymusza ich zaprojektowanie w określony sposób aby można było potem taki montaż przeprowadzić. Często z powodu właśnie takich rozwiązań nowoczesne domy są nico droższe w budowie, jednak zdaniem osób które się na nie zadecydowały, jest to bardzo opłacalna inwestycja. Zazwyczaj właśnie ze względu na najnowsze instalacje w nich zamontowane czy najnowsze materiały użyte do ich postawienia koszty mieszkania w takim domu są o wiele niższe już od samego początku. Poza tym coraz częściej można taki dom postawić znacznie szybciej, niż tradycyjną metodą. Nowe materiały budowlane nie wymagają aż tak wielu zabiegów, są zazwyczaj o wiele lepsze jak chodzi o zachowanie ciepła wewnątrz budynku, dlatego nie ma konieczności wykonywania tak wielu warstw ocieplenia. Projekty domów nowoczesnych zazwyczaj są dokładnie opisane, jak chodzi właśnie o to, z czego dom ma być wykonany. Na rynku obecnie zajmuje się tym coraz więcej biur projektowych jednak bardzo wiele osób chcąc mieć projekt takiego domu uważa, że powinni do tego celu zatrudnić fachowców wysokiej klasy, którzy już wykonali ich dość sporo.

feelwarsaw.eu

Czym charakteryzuje się luksusowy dom?

Czym charakteryzuje się luksusowy dom?

Kwi 22, 2014

Budowa domu to olbrzymi wydatek i nieraz najpoważniejsza inwestycja w całym życiu, dlatego osoby, które decydują się na takie przedsięwzięcie zazwyczaj chcą być pewne, że wydały swoje pieniądze w najlepszy możliwy sposób.
Nadal niezbyt dużą popularnością cieszą się domy luksusowe. Wynika to zazwyczaj z wyższych kosztów inwestycji. Jeśli jednak zależy nam na komforcie mieszkania, powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość wybudowania właśnie domu luksusowego. Czym charakteryzuje się takie rozwiązanie i co sprawia, że jest godne uwagi każdego inwestora? Dom luksusowy to oczywiście przede wszystkim większy metraż, a co za tym idzie więcej przestrzeni mieszkalnej. W projektach tego typu budynków kładzie się również zazwyczaj większy nacisk na estetykę, kosztem praktycznych rozwiązań, na przykład energooszczędności. Możemy jednak znaleźć domy jednorodzinne o podwyższonym standardzie, które doskonale łączą ciekawą architekturę z praktyczną oszczędnością.
Kolejną cechą luksusowych domów jest oczywiście wyższy standard wykonania oraz zastosowanie lepszych materiałów budowlanych. Oczywiście lepsze materiały to również większy wydatek, jednak ich jakość będzie wpływała w bardzo dużym stopniu na komfort mieszkańców oraz długość życia samego budynku. Jeśli interesują nas rozwiązania, które będą służyły rodzinie przez wiele pokoleń, dom o podwyższonym standardzie i wysokiej jakości wykonania jest bez wątpienia pomysłem wartym rozważenia.
Czasem warto jest odłożyć budę w czasie, zgromadzić więcej środków i zainwestować w dom, który rzeczywiście spełni wszystkie nasze wymagania. Warto przejrzeć wcześniej projekty różnych budynków i zorientować się jakie rozwiązania są dostępne oraz z jakimi kosztami będą się wiązały. W ten sposób podejmiemy optymalną decyzję, z której będziemy zadowoleni przez bardzo wiele lat, my oraz nasze dzieci i wnuki.

Założenia domu energooszczędnego

Założenia domu energooszczędnego

Kwi 19, 2014

Dzisiaj gorącym tematem jest energooszczędność. W trosce o dobro środowiska naturalnego Unia Europejska wspomaga tego rodzaju inwestycje. Energooszczędność warta jest uwagi nie tylko ze względu na środowisko. Energooszczędne budownictwo mieszkaniowe przynosi wiele korzyści głównie dla samych zainteresowanych czyli dla inwestorów. Decydując się na budowę domu energooszczędnego, decydujemy się na zdecydowanie niższe rachunki za energię grzewczą. Zapotrzebowanie energetyczne domów energooszczędnych jest zdecydowanie niższe niż domów budowanych w tradycyjny sposób. Tradycyjny, czyli najczęściej murowany. O tym czy dom będzie energooszczędny decyduje projekt. Dobre projekty domów z niskim zapotrzebowaniem energetycznym zakładają zastosowanie odpowiednich materiałów, porządnego układu pomieszczeń czy zastosowanie materiałów izolacyjnych. Zwykle projekt domu energooszczędnego zakłada, że warstwa izolacyjna jest grubsza, przynajmniej o kilka centymetrów. Najczęściej wykorzystywanym materiałem izolacyjnym w domach energooszczędnych jest wełna oraz styropian. Głównym założeniem domów energooszczędnych jest więc to by straty ciepła były jak najmniejsze. Domy energooszczędne powinny również posiadać prawidłową wentylację. W domach energooszczędnych warto zainwestować między innymi w pompy ciepła. Pompy ciepła pobierają ciepło skumulowane w gruncie, wodzie bądź powietrzu. Dzięki temu można cieszyć się przez cały rok ciepłą wodą. W domach energooszczędny dobry projekt domu odgrywa niebagatelną rolę. Architekt na podstawie zdobytej wiedzy powinien sam wiedzieć najlepiej jakie rodzaju instalacje grzewcze oraz wentylacyjne zaspokoją zapotrzebowanie energetyczne danego budynku. Dobry projekt nowoczesnego domu energooszczędnego powinien również wykorzystywać położenie domy względem stron świata. Wszystkie, a właściwie większość okien powinny być zlokalizowane na stronę południową.

Projekt domu z prefabrykatów.

Projekt domu z prefabrykatów.

Kwi 18, 2014

Tradycyjne budownictwo powoli odchodzi do lamusa. Teraz stawia się raczej na projekty domów nowoczesnych – odnosi się to nie tylko do ich wyglądu, ale również do zastosowanych w nich nowych technologii. Jakie nowe rozwiązania mogą być zastosowane w takim budownictwie? Czy odejście od domów tradycyjnych i budownictwa tradycyjnego na rzecz budownictwa nowoczesnego to słuszne rozwiązanie?
Przede wszystkim, projekty domów nowoczesnych uwzględniają szybszy czas ich budowy. Dlaczego taki dom można zbudować szybciej? To proste – podczas jego budowy wykorzystuje się większe elementy, np. bloczki keramzytowe, które mają bardzo dobrą izolację cieplną. Co więcej – wypalane są one w piecach, mogą więc przybierać najrozmaitsze formy i kształty. Takie konstrukcje szkieletowe mogą być wykonane o wiele szybciej niż żmudne kładzenie cegieł. Poza tym, bloki keramzytowe zamawia się w fabryce podając odpowiednie wymiary, nie trzeba więc martwić się o to, że na budowie zostaną nam jakieś niepotrzebne materiały.
Trzeba również zwrócić uwagę na drugą stronę medalu: projekty domów współczesnych nierzadko bywają droższe niż projekty domów tradycyjnych, nie mówiąc już o ich wykonaniu. Na cenę ma wpływ jakość materiałów oraz to, że są to materiały gotowe, na zamówienie. Kolejną kwestią jest to, że do postawienia takiego domu nie wystarczy ekipa budowlana, która stawia domy tradycyjne. To zupełnie inny typ budownictwa dlatego musimy zadbać o to, by zatrudnić profesjonalistów, którzy doskonale znają się na montażu gotowych elementów – ekipa taka jest zazwyczaj zdecydowanie droższa. Pozostaje jeszcze kwestia dowozu materiałów na plac budowy i ukształtowanie działki. Budowa takiego domu odbywa się za pomocą dźwigów. Dostarczenie materiałów nie będzie możliwe tam, gdzie ziemia jest wilgotna, lub nie ma wytyczonego dojazdu. To bez wątpienia kolejna kwestia, którą należy się zająć.

Czy warto budować z drewna?

Czy warto budować z drewna?

Kwi 18, 2014

Na rynku znajduje się bardzo wiele różnych materiałów budowlanych. Wybór jednego z nich wymaga wiedzy i doświadczenia, dlatego jeśli decydujemy się na budowę domu, tego typu decyzje zawsze powinniśmy konsultować ze ekspertem.
Jedną z możliwości, które możemy wziąć pod uwagę są bale drewniane. Domy parterowe i piętrowe wykonane z tego materiału cieszą się coraz większą popularnością, przede wszystkim ze względu na ich charakterystyczny wygląd i niepowtarzalną atmosferę, którą tworzą. Domy drewniane mają jednak bardzo wiele innych zalet, na które warto zwrócić uwagę. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że drewno jest najbardziej ekologicznym materiałem, co ma bardzo duży wpływ zarówno na stan środowiska naturalnego, jak i na zdrowie mieszkańców. Niepowtarzalny mikroklimat, który zapewniają domy z drewna, wpływa bardzo korzystnie na samopoczucie mieszkańców. Obawy wielu osób budzi trwałość konstrukcji z drewna. W tej kwestii kluczowe znacznie ma oczywiście odpowiednie zabezpieczenie naturalnego materiału. Właściwie przygotowane drewno będzie bardzo trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych.
Warto jest także pamiętać o tym, że drewno daje bardzo duże możliwości konstrukcyjne. Pozwalana na tworzenie bardzo prostych, minimalistycznych i nowoczesnych konstrukcji, ale również przygotowania niezwykle dekoracyjnych, rzeźbionych detali. Bardzo dobrze sprawdza się połączenie drewna z innymi naturalnymi materiałami, takimi jak kamień i szkło. W ten sposób powstaje wyjątkowo elegancka kompozycja, która może mieć bardzo nowoczesny charakter.
Budowa domów drewnianych nie jest skomplikowana i przebiega szybko dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Jest to rozwiązanie, które pozwala na doskonałe połączenie bardzo estetycznych rozwiązań, komfortu i troski o zdrowie oraz stan środowiska naturalnego.